Nagyon régen nem építettem már PC-t, így nagyon izgatottan vártam az új proci érkezését! Egyelőre a további alkatrészek érkezéséig csak külsőre és a kutatásom alapján tudom értékelni. Ez alapján elsőosztályú termék, nagyon alaposan becsomagolva érkezett és a szép dobozos formában, gyári garanciával. Köszönöm az alapos munkát a PCX csapatnak! Ez az X3D változat minden kutatás és elemzés szerint a mai piac legerősebb gamer procija, így nem is lehetett kérdés, hogy erre esett a voksom!
2026.06.10
Giczi Róbert
i7-11700-at váltottam vele. úgy gondoltam ideje felújítani a gépet, és mivel agyon ajnározza mindenki gondoltam ős-intelesként teszek egy próbát, mert a mostanában kiadott Intel prociknak nincs jó híre. 25 éve nem volt kb AMD CPU-m. Teljesen elégedett voltam az Intellel. Azzal már kevésbé hogy 2 évente foglalatot váltanak így mindig alaplapot kellett cserélnem egy-egy felújításnál. Ez volt az egyik ok amiért AM5-re váltottam. bár lehet ez is rossz időzítés volt mert mire 5 év múlva legközelebb újítok már lehet ez sem lesz... (már egy ideje használja ezt a foglalatot az AMD így nem lenne csoda ha 1-2 éven belül váltana) . Új gép ide vagy oda én a töltési időket a régi gépemhez mérten (ami 5 éves volt) lassabbnak érzem de lehet csak állogatnom kell még valamit. (másodpercekről beszélünk de na.... akkor is). A hűtését egy Noctua NH-D15 Chromax Black dupla tornyos, dupla ventilátoros léghűtő végzi (Egy nagy és szellős CoolerMaster H500M házban). Windows alatt 35-40 fok körül megáll játék alatt 70-80 fok (az előző intel-t ugyanez 65-70-en tartotta szóval ez még mindig jó üzemi hőmérséklet) igaz még nem indítottam új, erős gépigényű, AAA játékot el rajta, csak Battlefield 1 és 6, Battlefront 2 ment vele de azok stabilan. Egy RTX 5070 Ti-t hajtok vele (3070 volt előtte) most annyi változott hogy a grafikai beállítások totál maxon vannak az FPS-em viszont picit csökkent de ez teljesen rendben van. ha ugyan úgy vissza fognám a grafikai beállításokat mint a régi builden ez is pörgetne 200FPS-t de most stabil 120-165 megy viszont max Grafika mellett. egyenlőre rendben van de nyilván még tesztelem. azt nem tudom mondani hogy ajánlom bárkinek mert ehhez még kevés a tapasztalat. de működik.
2026.05.02
H.Olivér
A gamer cpu-k királya... 360mm-es be quite! Pure Loop 3-al hűtöm. Duronait pasztával.
2026.04.28
Erős Ferenc
Nekem ez igazi Beast kategória, elképesztően jól teljesít. Thermaltake ASTRIA 600 ARGB Lighting hűtő van rajta, ami stressz teszt alatt is 80 fok alatt tartja, folyamatos játéknál 56-64 fok körül mozog max. ASUS TUF RTX 5070 kártyával párosítva nagyon penge teljesítményt hoznak össze játékokban.
2026.03.15
Krista Bence Gábor
Cool
2026.02.19
Huszár Gábor
Bakancs listás volt úgy néz ki bevált a teljesítmény.
2026.02.14
Nagy Tibor
5700x3D-ről váltottam és hát Dúrva a külömbség!
2026.02.08
Szivos Dávid
túlszárnyalja az alképzeléseim. nem bántam meg.
2026.01.25
Ferenczi Bertalan Dezső
Tökéletes választás , ultra erős gaming proci .
2025.12.28
Halász Sándor
Tökéletesen működik , izmos proci
2025.12.14
Sótonyi Sándor
Phantom spirit 120 hűtővel játék közben 50-60 fok, stressz teszt alatt max 80 fok.
2025.11.16
Szabó Róbert
Egy Arctic freezer duo hűtő van rajta, hibátlanul 70 fok alatt tartja terhelés alatt is.5070es Nvidia kártya mellé választottam és nem bántam meg, tudatában annak, hogy a jövőben elég csak a kártyát fejlesztenem, a CPU bírni fogja a gyűrődést.
2025.10.26
Haszák István
Olyan, mint amire számítottam.
2025.08.17
Vig Balazs
Tökély :D
2025.06.24
Kapczár Balázs
Kiváló
2025.04.16
Galambos Tamás
Tökéletesen működik. Kicsit forrófejű, ezért legalább egy 360-as aio kell hozzá, vagy a pbo-t lehet állítgatni a biosban.
2025.04.04
Mányoki Mihály
Kedves Princz László Mónika elmondása alapján nem leégett !! Sérült volt... vagy lett...
2025.04.02
Princz László
de ez köz tudat sorba meg égnek akkor csak hibás volt nem Mónika rontotta el
2025.03.30
Mányoki Mihály
Pusztai Mónika A 14napos elállás joga én úgy tudom hogy akkor érvényes ha még bontatlan a termék ! A sérülést pedig bizonyítékkal kel alátámasztani hogy valójában sérült volt miután ki bontottad, (videóval)Az is lehet hogy te sértetted meg kibontás közben, csak nem figyeltél ! Ha te tényleg úgy gondolod hogy nem te sértetted meg akkor írj az AMD supportak ! Ha szerencséd van bevizsgálják de ez 1hónap is lehet ! A pcx helyesen járt el, nincs bizonyíték hogy hol sérült a termék, az ön felháborodása is érthető !